Materská škola - Fotogaléria

Fotogaléria
Materská škola – Óvoda Kajal začala školský rok 2016/2017 s počtom detí 31

Snažíme sa im pripraviť aktivity, na ktorých sa zabavia aj poučia. V septembri sme boli na bábkovom predstavení Slncový kôň v Galante, potom si pozreli a aj sa zapojili do bábkovej hry s pesničkami v materskej škole a nakoniec sme mali tvorivé dielne s účasťou rodičov – jesenné zdobenie tekvíc.


Vyrezávanie tekvíc v škôlke 2016 – Tökfaragás az oviban 2016
viac na linku: Vyrezavanie tekvic v skolke 2016 / Tokfaragas az oviban 2016


Materská škola využila ponuku prenosného planetária, deti mali možnosť formou zážitkového učenia získavať i o vesmíre, planétach.


Deti navštívili mestskú knižnicu v Galante v rámci témy Marec mesiac knihy


Karneval


Tvorivé dielne

Deti piekli mafinky a vafle v rámci edukačnej aktivity: Suroviny na prípravu jedál. Ďalšie zábery zobrazujú deti, ako sa učia pracovať s počítačom, tlačiarňou. Deťom sa podarilo postaviť snehuliaka z jediného a možno aj posledného snehu tejto zimy.


Mikuláš rozdával sladkosti v predajni Jednota aj v materskej škole.

Nasledujúce fotografie sú z tvorivých dielní – pečenie medovníkov. Deti s pomocou mamičiek upiekli voňavé medovníky, aj ich pekne vyzdobili.


Vystúpenie materskej školy pri príležitosti Dňa dôchodcov 8.11.2015


Deti z materskej školy sa zapojili do súťaže Jednota COOP o najstrašidelnejší obrázok.

Práce boli vystavené v miestnej predajni Jednota. Nasledujúce obrázky zachytávajú deti na jesennej branno-turistickej vychádzke. Deti plnili počas vychádzky rôzne úlohy – hádzali lopty do cieľa, pochodovali, prekračovali prekážky, všímali si krásy jesennej prírody,hľadali bukvice, farebné listy. Zamaškrtili si pochúťkach, ktoré si doniesli v ruksakoch. Získali mnoho nových poznatkov a zážitkov, do materskej školy sa vrátili spokojné a plné dojmov.